Przestań być frajerem – zacznij być tym kim chcesz

Przestań-być-frajerem

Na starcie zadaj sobie pytanie czyim jesteś frajerem? Tak dobrze widzisz i przestań przecierać oczy ze zdumienia. W tym artykule chce pokazać Ci drogę do tego jak stać się kimś kim potrzebujesz oraz chcesz być, abyś mógł zacząć robić to co konieczne do osiągnięcia tego czego pragniesz. Na stracie przestań być frajerem, czyli zadaj sobie pytanie dla kogo nim jesteś. To jest ten cięższy etap, ponieważ musisz zdać sobie sprawę, że nie jesteś idealny i nie robisz wszystkiego co w Twojej mocy aby znaleźć się w miejscu, w którym chcesz się znajdować.

No więc dla kogo jesteś frajerem? Donald Trump już jako dziecko powiedział sobie, że nie będzie niczyim frajerem i spójrz gdzie jest teraz. Nie mówię, że masz go podziwiać czy lubić. Mówię, ze osiągnął wszystko to czego zapragnął. Chcesz innego przykładu? Nie ma problemu, przyjrzyjmy się Muhammadowi Ali, który jak powszechnie wiadomo jest Największy. Dlaczego jest największy? Ponieważ tak długo powtarzał te słowa aż nie tylko stały się jego rzeczywistością, lecz wszyscy w nie uwierzyli. Brzmi prosto? Nic bardziej mylnego. Ty sam często jesteś frajerem, który się okłamuje i zamiast działać roztrząsa to jakie ma akurat samopoczucie. Powiem Ci coś między nami, inni ludzie w dupie mają to jak się czujesz. Pozwolenie emocjom aby Cię kontrolowały to słabość w czystej postaci. Nie masz ich w sobie tłumić, masz je kontrolować.

Przestań być frajerem, czyli zmień postawę

Wiesz co łączy wszystkich wielkich ludzi, którzy osiągnęli sukces sportowy? Obsesja. Każdy z nich był kompletnie różny, nie łączyło ich w zasadzie nic prócz olbrzymiej pracowitości, która przeradzała się w obsesję.

“Kocham to co robię, dlatego robię to co kocham”

Conor McGregor

“Nienawidziłem każdej sekundy treningu ale powtarzałem sobie, cierp teraz i resztę życia żyj jako mistrz”

Muhammad Ali

Dwie rożne osobowości z nieco innych światów, lecz obie związane ze sztukami walki. Prócz przesadnie wielkiego ego łączył ich fakt, że obaj ciężko pracowali na swój sukces. Najwięksi mistrzowie są tytanami pracy. Jednak nam ciągle powtarza się abyśmy się nie przetrenowywali i ciągle uważali na swoje zdrowie. Idealnym przykładem jest błądzący po internecie mem matki mówiącej do swojego dziecka, nie biegaj bo się spocisz. Do cholery jasnej w jakim świecie przyszło nam żyć, skoro człowiek boi się spocić?

Przestań być frajerem, czyli Twoja osobowość to tylko nawyk

Osobowość jest niczym innym jak nawykiem wypracowanym przez lata. Niestety w największym stopniu kształtuje się wtedy kiedy jesteśmy dziećmi i gówno wiemy o świecie. Dziecku ciężko jest wytłumaczyć prawa rządzące rzeczywistością lecz łatwo jest je skrzywdzić, w tym, a może przede wszystkim emocjonalnie. Każde Twoje zachowanie może albo pogłębiać nawyki jakimi dysponujesz albo tworzyć nowe. Fakt, że jesteś nieśmiały nie oznacza, że jest to część Twojej osobowości lecz wyłącznie wypracowany przez lata nawyk. Możesz go zmienić i nadal być sobą.

“Jeśli chcesz porozmawiać z tym kto mnie stworzył to rozmawiaj ze mną, ponieważ ja sam się stworzyłem”

Muhammad Ali

Możesz być kim tylko zechcesz, wystarczy że zdasz sobie z tego faktu sprawę. Każdy z nas czegoś pragnie i ma pewne marzenia. Tylko nieliczni je realizują. Dlaczego? Ponieważ nie potrafią stać się tym kim powinni aby robić to co konieczne, by to osiągnąć. Dochodzimy teraz do kluczowego momentu, w którym zaczynasz albo myśleć, że pierdziele głupoty i za chwilę przestaniesz czytać, albo przecierasz oczy ze zdumienia.

To Ty oraz Twoje działania tworzą Cię każdego dnia. Z tego powodu nie musisz być na diecie całe życie, nie musisz ciężko pracować do śmierci, rób to tylko dzisiaj. Wiesz dlaczego? Ponieważ każdy z nas żyje z wyrokiem śmierci. Zgadza się, każdy z nas umrze, a życie to nieuleczalna choroba śmiertelna. Dlatego jutro nie nadchodzi nigdy i liczy się tylko to co dzisiaj. Z tego właśnie względu tylko dzisiaj zrób wszystko co w Twojej mocy by spełnić swoje cele, nie marzenia. Następnego dnia także tylko dzisiaj ciężko pracuj. I za każdym razem kiedy się obudzisz, tylko dzisiaj, dawaj z siebie wszystko. Nie do końca życia, lecz tylko dzisiaj.

Przestań być frajerem, czyli to nie lenistwo a strach

Prawda jest taka, że ludzie nie są z natury leniwi. Lenistwo jest pięknie ubranym w słowa strachem. Boimy się tego, że nam nie wyjdzie i będziemy pośmiewiskiem. Człowiek boi się tego, że inni ludzie, którzy tak naprawdę gówno powinni go obchodzi będą mieć o nim złe zdanie. Dlaczego? Ponieważ tak jesteśmy wychowywani przez system, w którym żyjemy. Mamy być przeciętni i nie wychylać się za bardzo bo inaczej szybko spróbują nas sprowadzić na ziemię. Z tego właśnie względu większość ludzi zasłania swój strach przed odrzuceniem i porażką za maską lenistwa.

Skoro już wiesz, że nie jesteś obecnie osobą, która umożliwi Ci zrealizowanie swoich celów, a lenistwo to tylko strach, to zadaj sobie bardzo ważne pytanie. Kim powinieneś się stać aby robić to co konieczne. Bez względu na samopoczucie, emocje czy jakieś głupkowate nastroje. Następnie zacznij tą osobę kreować. Wyrób w sobie nawyki, które pozwolą Ci przestać być frajerem i umożliwią stanie się mistrzem.

“Życie jest zbyt krótkie by nie mieć o sobie przesadnie dobrego zdania”

Gene Simmons

I tym pozytywnym akcentem pragnę zakończyć ten wpis. Myślę, że jeśli dotrwałeś do końca to wiesz już co powinieneś teraz zrobić aby Twoje życie zaczęło wyglądać tak jak tego chcesz.

1 myśl na “Przestań być frajerem – zacznij być tym kim chcesz”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *