Roy Jones Jr. – geniusz, który nie wiedział kiedy odejść

Roy-Jones-Jr.

Roy Jones Jr. to nie wątpliwie geniusz boksu, który rodzi się rzadziej niż raz na pokolenie. Prawda jest taka, że był to wyjątkowy pięściarz, który nie wiedział kiedy zejść ze sceny. W swojej karierze dokonał rzeczy wielkich. Między innymi jako pierwszy od 104 lat zdobył tytuł królewskiej kategorii wagowej dzierżąc wcześniej tytuł w wadze średniej.

Roy Jones Jr. – człowiek który cały czas kocha bosk

Mówi się o tym, że Roy nie wiedział kiedy zejść ze sceny. Biorąc pod uwagę jego spuściznę eksperci mają rację. Nie można jednak zabronić człowiekowi robić tego co kocha. Oczywiście Amerykanin mógł znaleźć inne rozwiązanie, które nie zaszkodziło by jego legendzie. Mógł zakończyć oficjalnie karierę i toczyć pojedynki pokazowe. Mógł brać udział w turniejach białych kołnierzyków. Jones mógł zająć się wieloma rzeczami związanymi z boksem. Posiada umiejętności, znajomości oraz kontakty by stać się dobrym trenerem, menadżerem lub nawet promotorem.

On wolał jednak ciągle walczyć, ponieważ nie mógł żyć bez tej adrenaliny jaką daje wyjście do ringu. Ten kto kiedykolwiek walczył wie o jakie uczucie chodzi. Nie da się porównać go z niczym innym. Wielu zawodników nie widziało kiedy zejść ze sceny przez co tracili często zdrowie. Całe szczęście Roy nie ma poważnych objawów rozbicia. W każdym razie nikt nie mówi o nich oficjalnie. Pod linkiem macie wykaz walk Jonesa z portalu boxrec.

Dajcie znać co sądzicie o tym pięściarzu. Dla mnie to geniusz w czystej postaci i zdecydowanie najefektowniejszy zawodnik jakiego miałem przyjemność oglądać. Zapraszam Was także do sklepu gdzie znajdziecie mojego e-booka: Poradnik Wojownika – Zdobądź przewagę w walce.

1 komentarz do “Roy Jones Jr. – geniusz, który nie wiedział kiedy odejść”

  1. Pingback: Pasja nie idzie w parze z wiedzą kiedy zejść ze sceny - Boxing Factory

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *