Roger Mayweather – Black Mamba

Roger-Mayweather

Roger Mayweather urodził się 24 kwietnia 1961 roku w Grand Rapids. Karierę profesjonalnego pięściarza rozpoczął w wieku 20 lat. Dysponował doskonałymi warunkami fizycznymi, a także nieszablonowym stylem. Mierząc zaledwie 170 centymetrów jego zasięg ramion wynosił niebagatelne 190 cm. Roger był bardzo szybkim, dynamicznym i świetnie wyszkolonym pięściarzem. Na początku kariery szedł niczym burza przez zawodowe ringi. Pierwszy tytuł zdobył już w 15 walce, pokonując Samuela Serrano, mistrza świata WBA wagi super piórkowej.

W swojej karierze przegrywał z bardzo dobrymi pięściarzami. Poległ w walkach z Rockym Lockridge’em podczas trzeciej obrony tytułu. Następnie także przed czasem przegrał z Julio Cesarem Chevezem. Niestety mimo wielu atutów nie posiadał dużej odporności na ciosy. W dalszych latach trwania kariery ulegał takim zawodnikom jak Pernell Whitaker i Freddie Pendleton.

Młodsi czytelnicy kojarzą na pewno Rogera z pojedynku z Vinnym Pazienzą, który był przedstawiony w głośnym filmie “Blood for this” – Opłacone krwią.

Karierę pięściarską zakończył dopiero w 1999 roku. Sam Floyd powiedział, że była to zdecydowanie zbyt późno podjęta decyzja, która niewątpliwie wpłynęła na stan zdrowia jego wujka.

Roger Mayweather – jeden z najlepszych trenerów ostatnich lat

Floyd Mayweather Jr. w specjalnym oświadczeniu oddał hołd wujkowi i wieloletniemu trenerowi po przez stwierdzenie:

Wujek był jedną z najważniejszych osób w moim życiu, tak samo w ringu, jak i poza nim

Na zawodowych ringach Roger Mayweather stoczył w sumie 72 walki, z których wygrał 59, kończąc 35 z nich przed czasem. Przegrywał 13-krotnie. Cierpiał na cukrzycę, która niestety obijała się na stanie jego zdrowia. Swoje piętno na jego mózgu odcisnęła także zbyt późno zakończona kariera. Jako trener dołożył olbrzymią cegiełkę do sukcesu swojego bratanka. Stał w jego narożniku przez wiele lat.

Roger był wielkim mistrzem i jednym z najlepszych trenerów bokserskich w ogóle w boksie. Niestety zdrowie mu nie dopisywało w ostatnich latach i w końcu może wreszcie spoczywać w pokoju. To dla nas wszystkich potworna strata

Roger Mayweather – spoczywaj w pokoju mistrzu

Większość pismaków gówno wie o boksie.

Jest to jedno z najsłynniejszych stwierdzeń Rogera, które wypowiedział przed walką Floyda z Shanem Mosleyem. W ostatnim czasie niestety świat boksu przeżywa trudne chwile. Zresztą nie tylko boksu, ponieważ przez panującą sytuację cierpią wszyscy. Miejmy nadzieję, że dostaniemy szybko jakieś dobre wiadomości i wszystko wróci do normy. Pamiętajmy o wielkim człowieku jakim był Roger i szanujmy swoich bliskich. Ludzkie życie jest bardzo kruche i nie wiadomo ile każdy z nas ma czasu.

Moim apelem do Was jest to abyście skoncentrowali się na tym by każdego dnia stawać się lepszą wersją siebie. Róbcie to co kochacie i rozwijajcie się. Nie patrzcie na opinię innych. Ich zdanie Was nie definiuje. Krytykę bierzcie na klatę i wyciągajcie wnioski. Zawsze znajdą się tacy, dla których Wasze działania będą stanowić problem. W takich niestety przyszło żyć nam czasach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *