Paweł Stępień – Przyparty do lin, w ogniu pytań.

paweł-stępień

Paweł Stępień to zawodnik legitymujący się rekordem 12-0-1. Jedyną skazą w jego rekordzie jest remis z Markiem Matyją. Miałem przyjemność porozmawiać z wracającym po przerwie Pawłem i serdecznie zapraszam Was do lektury tego wywiadu. Paweł stoczy kolejną walkę już 7 marca na gali w Łomży. Trzymajcie za niego kciuki.

Paweł Stępień – rundy 1-3

Tomek: Jak idą przygotowania do walki?
Paweł Stępień: Ciężko wraca się po tak długiej przerwie, ale z tygodnia na tydzień jest coraz lepiej. Więc na walkę forma powinna być optymalna.

Tomek: Co jest dla Ciebie największym sukcesem w sporcie, a co w życiu prywatnym?
Paweł: W sporcie największym sukcesem jest to, że po 23 latach trenowania dalej sprawia mi to przyjemność. W życiu prywatnym natomiast, to że mam kochającą kobietę. Jesteśmy razem od 11 lat, mam też fajne pieski i póki co dopisuje mi zdrowie.

Tomek: Jaka była Twoja najtrudniejsza walka i dlaczego ta? Chciałbyś zmierzyć się z tym zawodnikiem ponownie?
Paweł: Wydaje mi się, że najcięższą walkę miałem w lidze WSB z mistrzem olimpijskim i kilkukrotnym mistrzem świata La Cruzem. Ponieważ, mimo że nie dostałem wielkiego lania ani nie zostałem znokautowany to czułem w ringu bezradność. Chętnie spotkałbym się jeszcze z La Cruzem, nawet na sparingu. Żeby zobaczyć jak duży zrobiłem postęp.

Paweł Stępień – rundy 4-6

Tomek: Wracasz po przerwie, jak zdrowie i przede wszystkim psychika?
Paweł: Zdrowie chyba nie najgorzej, aczkolwiek mikro kontuzje trochę mi przeszkadzają. Odbija się to oczywiście na psychice, ale nie jest to aż tak bardzo istotne staram się o tym po prostu nie myśleć.

Tomek: Jakie jest Twoje prywatne Top 3 w światowym boksie?
Paweł: Prywatne top 3 to Łomaczenko, Usyk, Canelo. Są zdecydowanie najlepsi.

Tomek: Miałeś kiedyś ochotę odejść z boksu? Dlaczego?
Paweł Stępień: Często przychodzą takie myśli kiedy coś nie idzie tak jak powinno, ale tłumaczę sobie że te przeciwności losu są częścią mojej drogi do celu. I to one mają mnie napędzać do dalszej pracy.

Rundy 7-9

Tomek: Jaki masz cel na najbliższy rok?
Paweł: Cel jest taki aby zdobywać doświadczenie i sparować z najlepszymi na świecie. Żeby wiedzieć w jakim miejscu jestem i kiedy oraz czy w ogóle jestem w stanie osiągnąć poziom światowy. Bez odpowiednich sparingpartnerów nie da rady przeskoczyć pewnego poziomu.

Tomek: Powiedz tak szczerze czym dla Ciebie jest pięściarstwo?
Paweł: Pięściarstwo jest dla mnie sposobem na życie oraz moim hobby.

Tomek: Widzisz w Polskim boksie zawodników mogących wejść na wysoki światowy poziom? A może któryś amator ma szansę na medal Olimpijski?
Paweł: Ostatnio moją uwagę przykuł Damian Durkacz. Ma fajny niekonwencjonalny styl boksowania. Wiadomo że wszystko zależy od niego, ale również od tego jak zostanie poprowadzony.

Paweł Stępień – rundy 10-12

Tomek: Co sądzisz o decyzji Mateusza Masternaka dotyczącej próby dostania się na Igrzyska?
Paweł: Nie sadzę nic, ponieważ jest to decyzja Mateusza. Myślę, że w zawodowstwie zrobił już tyle ile mógł. Fajnie, że chce jeszcze spróbować swoich sil w amatorstwie.

Tomek: Najlepsza walka jaką widziałeś?
Paweł: Nie mam najlepszej, bo było ich mnóstwo, ale zawsze wspominam pierwszą walkę Corrales vs Castillio.

Tomek: Powiedz nam jakie jest Twoje największe sportowe marzenie?
Paweł: Wiadomo, że największym marzeniem jest pas mistrza świata. Nie ukrywam, że najbardziej podoba mi się ten zielony WBC. Dziękuję i pozdrawiam czytelników portalu.

Podsumowanie

Mieliście okazję przeczytać krótki wywiad z Pawłem Stępniem, który już 7 marca wejdzie ponownie do ringu. Trzymam za niego kciuki, ponieważ ma papiery na to aby coś w boksie osiągnąć. Jak typujecie jego następną walkę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *