Boks – Wiele dzieje się w świecie boksu

boks

Boks to bardzo dynamiczna i trudna dyscyplina sportowa. Pomimo faktu, że zawodnik posiada cały team, który dba o każdy aspekt jego rozwoju to w ringu zostaje sam. W ostatnim czasie bardzo dużo dzieje się w bokserskim wiecie. Już 22 lutego dojdzie do wyczekiwanego rewanżu pomiędzy mistrzem świata Wilderem, a Tysonem Fury’m. Pojedynek jest intrygujący, ponieważ nikt nie jest w stanie przewidzieć jak się zakończy. Eksperci jednoznacznie obstawiają wyłącznie dwa scenariusze. Zwycięstwo punktowe Anglika lub wygraną przez nokaut Amerykanina. Jest to walka z tych 50-50 i moim skromnym zdaniem obstawianie jej wyniku to czysta loteria. Właśnie z tego względu, oraz faktu, że są to dwaj najlepsi zawodnicy obecnej wagi ciężkiej ten pojedynek budzi takie emocje.

Boks – Na ring wraca młody Rayan Garcia

Rayan Garcia stoczy za chwilę swoją 20 walkę. Rywalem 21 latka będzie Francisco Fonseca. Meksykanie nie mogą narzekać na brak dobrych pięściarzy. Pewne jest, że w kolejce za Alvarezem do miana najlepszego meksykańskiego pięściarza stoi długa kolejka młodych i głodnych zawodników. Garcia promowany przez Oscara De La Hoye może w niedługim czasie spotkać się z innym prospektem. Chodzi o pojedynek z promowanym przez Mayweathera Davisem. Takie starcie byłoby genialnym sprawdzianem dla jednego i drugiego. Mogło by również rozwiać wiele wątpliwości. Obaj promotorzy nie przepadają za sobą i chętnie udowodnią sobie, który z nich posiada lepszego zawodnika. Całe szczęście dla boksu ich niechęć nie przeszkadza im robić ze sobą interesów.

Arum buduje ciężką flotę

Bob Arum mimo sędziwego wieku wciąż jest bardzo mocnym graczem w bokserskim świecie. Buduje obecnie zaplecze złożone z dobrych zawodników wagi ciężkiej. Niedawno podpisał kontrakt z wracającym po wpadce dopingowej Millerem, a teraz także z Rivasem. W gronie zawodników związanych z Top Rank są już Tyson Fury, Kubrat Pulev oraz Carlos Takam. Tworzy się tutaj naprawdę mocna gromadka.

Kliczko trzyma kciuki za Tysona – chce wrócić?

Kliczko przyznał, że trzyma kciuki za zwycięstwo Tysona w rewanżowej walce z Wilderem. Myśli poważnie o powrocie na ring i rewanżu z Fury’m. Z jednej strony chętnie zobaczyłbym taką walkę. Z drugiej jednak uważam, że Władimir swoje już osiągnął i teraz może spokojnie zająć się innymi kwestiami w swoim życiu. Prawda jest jednak taka, że wilka zawsze będzie ciągnąć do lasu. Pobicie rekordu Foremana i stanie się najstarszym mistrzem świata wagi ciężkiej także jest dla Kliczki kuszącą perspektywą. Zwłaszcza, że cały czas pozostaje w formie.

Boks – Mayweather zdementował plotki o powrocie na ring

Floyd Mayweather zdementował plotki o swoim rewanżu z Filipińczykiem. Z kolei Pac Man podpisał kontrakt menadżerski z osobą odpowiedzialną za karierę Conora McGregora. Rodzi to spekulacje dotyczące ewentualnego pojedynku pomiędzy tymi zawodnikami. Conor wyraził jasno chęć ponownego stoczenia walki na zasadach bokserskich. Osobiście jestem przeciwny takiemu starciu. Wolałbym aby Manny skoncentrował się na stoczeniu jeszcze jednej może dwóch walk z czołówką kategorii. Nie zostało mu już wiele czasu na tym najwyższym poziomie. W gronie jego potencjalnych rywali są przecież tacy zawodnicy jak Dany Garcia, Shawn Porter, Crawford czy Spence Jr.

W naszym ukochanym bokserskim świecie cały czas wiele się dzieje. Aby być na bieżąco trzeba co chwilę przeglądać zagraniczne portale. Dlatego postanowiłem zebrać kilka z ważniejszych informacji w postaci wpisu na blogu. A teraz wracam do treningów przed swoją walką, którą stoczę już 29 lutego w Stężycy, Trzymajcie kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *