Adam Kownacki bliski walki z Dominikiem Breazealem

Adam-Kownacki

Według doniesień światowych mediów Adam Kownacki jest bliski podpisania kontraktu na walkę z Dominikiem Breazealem. Dobrze nam znany Amerykanin, z walki z Izu, będzie ciekawym testem dla Polaka. Znajdował się w ringu między innymi z Anthonym Joshuą oraz Wilderem. Walka miałaby się odbyć 7 marca w Barclays Center. Kownacki ma wystąpić w walce wieczoru gali Premier Boxing Champions transmitowanej przez telewizję FOX.

Adam Kownacki rośnie na wielką gwiazdę

Adam Kownacki jest uznawany w naszym kraju za jedynego ciężkiego mogącego zdobyć tytuł. Obecnie nie mamy innych perspektyw na sukces w królewskiej kategorii wagowej. Doceniają go jednak także dziennikarze z za oceanu. Fakt, że potrafi udźwignąć wypełnienie hali jako główna atrakcja gali mówi sam za siebie. Adam jest przy tym także bardzo skromnym i sympatycznym człowiekiem, który potrafi przyłożyć. Jego przydomek idealnie pasuje do jego aparycji, “Babyface“. Kiedy jednak pojawia się między linami należałoby dodać do tego pseudonimu jeszcze słówko assassin.

Kownacki vs Ortiz na liście życzeń ESPN

Dziennikarze telewizji ESPN opublikowali niedawno swoją listę życzeń na rok 2020. Wśród wymienionych przez nich walk znajduje się również pojedynek Polaka. Walka pomiędzy Adamem, a wiekowym już Ortizem nie ma jednak zbytnego sensu. Spowodowane jest to tym, że dla Kownackiego było by to zbyt duże ryzyko, biorąc pod uwagę jego aktualną pozycję w rankingach. Lada moment może dostać szansę zdobycia tytułu. Sytuacja w kategorii ciężkiej stała się bardzo płynna. Mam na myśli fakt, że federacje nie chcą pójść na rękę Anglikowi. Zostanie przez to prawdopodobnie zmuszony do oddania jednego z pasów. Na tej sytuacji skorzystają albo Kubrat Pulew albo Usyk. W momencie, w którym pasy rozejdą się po kilku pięściarzach, będzie ciężko je ponownie zebrać w jednym miejscu. Zrodzi to dużą szansę na stoczenie walki mistrzowskiej dla naszego rodaka. Ewentualna porażka z Luisem Ortizem mogłaby go oddalić od takiej perspektywy. Mimo swojego wieku Kubańczyk stanowi olbrzymie zagrożenie.

Adam Kownacki vs Andy Ruiz Jr.

Pojedynek pomiędzy dwoma idącymi ciągle do przodu zawodnikami byłby niewątpliwie niesamowitym widowiskiem. Obaj prezentują bardzo ofensywny styl i zadają mnóstwo ciosów. Walkę chętnie bym obejrzał, lecz tylko gdyby w stawce znajdował się tytuł mistrzowski. Dlaczego? Ponieważ Andy musi teraz wrócić na właściwe tory, a Adam musi jedynie podtrzymać aktywność wygrywając z liczącym się nazwiskiem. Breazeal moim skromnym zdaniem stanowi mniejsze ryzyko niż Ruiz. Ma przy tym wystarczająco duże nazwisko aby stanowić dobry skalp w rekordzie.

Breazeal jako idealny rywal na tą chwilę

Dominik jest zawodnikiem, który zaliczył dwa ciężkie nokauty. Z czego jeden niedawno z rąk Wildera. Wszyscy doskonale wiemy, że potrafi on odebrać coś rywalom, bezpowrotnie. Powoduje to, że jego forma będzie stanowić wielką niewiadomą. Nigdy nie był także zbyt dobrze przygotowany pod kątem kondycyjnym. W przeciwieństwie do Adama. Sądzę, że walka zakończy się w drugiej połowie przez nokaut na korzyść Kownackiego. Opinie popieram kilkoma faktami. Po pierwsze mam w pamięci to jak Amerykanin słaniał się na nogach po kilku szybszych rundach z Izu. Po drugie mam przed oczami zacięty pojedynek Kownackiego z Arreolą.

Jestem przekonany, że Adam dostanie szansę walki o mistrzostwo świata i to być może już w 2020 roku. Jego potencjalne zwycięstwo nad Dominikiem tylko przypieczętuje jego pozycję. Sądzę także, że najbliżej mu do walki z Pulewem. Nie wiem skąd ale mam przeczucie, że AJ wybierze pojedynek z Usykiem, który jest także promowany przez Hearna. Pulew dostanie walkę o wakujący pas i będzie szukać rywala, którym ma szansę zostać Polak. Nawet jeśli tak się nie stanie, to Adam już czeka w kolejce do Wildera oraz Joshuy.

1 komentarz do “Adam Kownacki bliski walki z Dominikiem Breazealem”

  1. Moim zdaniem Joshua zawalczy najpierw z Pulevem wlasnie dlatego ze Usyk jest u Herna, wiec pasa niestraca bo dalej zostanie w grupie Eddiego i łatwo będzie mu zrobić unifikacje. Poza tym walka z Usykiem ktora i tak się stanie i tak. Dużo na tym zyska jak obaj będą mieli paski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *