Bokserskie podsumowanie roku 2019

Bokserskie podsumowanie roku 2019 czas zacząć. Zwłaszcza, że większość najważniejszych ekspertów już pokazała swoje rankingi. W filmie powyżej prezentuje moją opinię na temat tego kto zasłużył na tytuł boksera roku. Jaką walkę uważam za najlepszą oraz który nokaut był najbardziej efektowny. W poniższym tekście natomiast opisuję walki, na które także warto zwrócić uwagę.

Bokserskie podsumowanie roku – najlepszy zawodnik

Bokserskie-podsumowanie-roku

Najlepszym pięściarzem każdego rankingu został oczywiście Saul Canelo Alvarez. Najpierw zunifikował tytuły wagi średniej, a następnie znokautował mistrza kategorii półciężkiej. Zawodnikami, o których również warto wspomnieć są Josh Taylor, który wygrał turniej WBSS kategorii lekkiej. Naoya Inoue, zwyciężca turnieju w kategorii koguciej oraz Errol Spence Jr. który zunifikował tytuły kategorii półśredniej.

Najlepsza walka

W tym roku byliśmy świadkami kilku wspaniałych walk. Wartymi wyróżnia pojedynkami są starcia pomiędzy Adamem Kownackim a Chrisem Arreolą oraz pomiędzy Errolem Spence a Shawem Porterem. Warto również wspomnieć pojedynek pomiędzy Giennadijem Gołowkinem a Sergiejem Derewianczenko.

Bokserskie-posumowanie-roku-ggg-derewieczenko

Bokserskie podsumowanie roku – najefektywniejszy nokaut

Prócz nokautów wspomnianych w filmie warto zwrócić uwagę na ten jaki Jermell Charlo (32-1, 16 KO) zaserwował w walce z Jorge Cota. Efektownie zakończył się również pojedynek Teofimo Lopeza (15-0, 12 KO) z Diego Magdaleno (31-3, 13 KO).

Najlepszy trener

W tym roku tytuł najlepszego trenera powędrował do Eddiego Reynoso, który stoi za sukcesami Canelo Alvareza. Biorąc pod uwagę, że ten duet w tym roku dokonał wielkich rzeczy decyzja Biblii Boksu nikogo nie powinna dziwić.

Podsumowanie

Rok 2019 uważam za naprawdę udany dla światowego boksu. W mniejszym stopniu dla polskiego pięściarstwa. Możemy jednak żywić duże nadzieje na to, że przyszły rok również będzie obfitować w wielkie pojedynki i emocje. Dostaliśmy potwierdzenie walki pomiędzy Wilderem a Fury’m. Wiemy już, że cały i zdrowy Errol Spence Jr. wrócił do treningów.

Należy pamiętać także o tragediach jakich byliśmy świadkami. Kilku obiecujących pięściarzy odeszło z tego świata. Świeć Panie nad ich duszami. Obyśmy w 2020 roku nie musieli opłakiwać żadnego wojownika.

1 myśl na “Bokserskie podsumowanie roku 2019”

  1. Pingback: Zawodnik dekady i nokaut dekady - czas przemyśleń - Boxing Factory

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *