Ćwiczenia na brzuch dla pięściarzy – mięśnie ze stali!

ćwiczenia-na-brzuch

Ćwiczenia na brzuch twardy jak stal to dla pięściarza bardzo ważny aspekt treningowy. W trakcie walki przyjmujemy wiele uderzeń na korpus, które mają za zadanie nas osłabić. Zapobiec temu mogą przede wszystkim silne mięśnie okalające, które chronią narządy wewnętrzne przed uszkodzeniami. Jednym z najbardziej niebezpiecznych ciosów jest uderzenie na wątrobę lub jak kto woli pod prawy łokieć.

Ćwiczenie na brzuch

Jednym z najważniejszych aspektów treningu mięśni brzucha jest wzmocnienie core, czyli mięśni głębokich. W tym celu warto stosować wszelkiego rodzaju deski. W powyższym filmiku prezentuję trzy ćwiczenia, które moim zdaniem będą najskuteczniejszymi w tym celu.

  • Deska na piłce szwajcarskiej

Wykorzystanie piłki szwajcarskiej pozwala na mocniejsze zaangażowanie mięśni głębokich podczas wykonywania deski. Jest to pierwsze z zaprezentowanych ćwiczeń, które stanowi fundament. Na solidnych fundamentach można następnie stawiać bardziej zaawansowane budowle. W tym wypadku fundament pozwoli na wykonanie bardziej wymagających ćwiczeń.

  • Mieszanie w garze

Ćwiczenie wykonujemy z pozycji deski na piłce szwajcarskiej. Naszym zadaniem jest robić obroty ramionami, zachowując jednocześnie prawidłową postawę ciała, najpierw w lewą stronę, a następnie prawą. Nazwa ćwiczenia wzięła się od ruchu imitującego mieszanie w dużym garze, jakie mogliśmy spotkać na wsiach.

  • Wyjazd w przód z pozycji deski na piłce

Zachowując idealną pozycję deski musimy jedynie wysunąć ją do przodu poprzez wyprost w łokciach. Następnie wracamy do pozycji startowej.

Ćwiczenia na brzuch – podsumowanie

Ćwiczenia na mięśnie brzucha jakie zaprezentowałem w powyższym filmie stanowią naprawdę mocną bazę pod wzmocnienie core. Przełoży się to nie tylko na możliwość przyjęcia większej ilości mocniejszych uderzeń lecz również na wzmocnienie siły ciosu.

1 myśl na “Ćwiczenia na brzuch dla pięściarzy – mięśnie ze stali!”

  1. Pingback: Kettlebells dla pięściarzy - dlaczego warto ich używać? - Boxing Factory

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *