Terence Crawford – mistrz po złej stronie barykady

Terence-Crawford

Terence Crawford to zawodnik obdarzony wspaniałymi umiejętnościami. Potrafi boksować zarówno z pozycji klasycznej, jak i na mańkuta. Jest nie pokonany na zawodowych ringach. Legitymuje się rekordem 36 walk, z czego 27 wygrał przed czasem. Na rozkładzie ma takich zawodników jak Gamboa czy Wiktor Postoł. Wciąż jednak brakuje mu tych największych skalpów. Powoduje to, że jest niedoceniany przez ekspertów, a jego miejsce w rankingu P4P jest zdecydowanie poniżej jego własnych oczekiwań i ambicji.

Czym spowodowana jest taka sytuacja? Oczywiście w tym wypadku wiadomo, że chodzi o konflikt interesów promotorów oraz telewizji. Terence Crawford związany jest z grupą Top Rank sędziwego już Boba Aruma, która współpracuje z telewizją ESPN. Najwięksi dostępni rywale dla mistrza świata WBO kategorii półśredniej to Errol Spence Jr. oraz Manny Pacquiao, którzy współpracują z Alem Haymonem i projektem PBC.

Pierwszy z nich uległ niedawno poważnemu wypadkowi, w którym to dachował swoim Ferrari. Jego stan nie jest do końca znany. Nikt nie jest w stanie podać dokładnych informacji o tym kiedy Errol wróci na ringi. Początkowo mogliśmy słyszeć, że wypadek nie był poważny, i jedyna szkoda jaką odniósł mistrz to złamany ząb i stłuczone żebra. Później do prasy dotarła informacja, że jego stan jest jednak poważniejszy. Prawdopodobnie nawet jeśli Spence wróci na ring w 2020 roku to nie doczekamy się jego walki z Terencem.

Dużo bardziej prawdopodobne wydaje się starcie z Pacmanem, który pokonał ostatnio Keitha Thurmana odbierając mu pas WBA.

Spence-vs-porter

Terence Crawford vs Manny Pacquiao

Walka pomiędzy Crawfordem a Pacmanem byłaby czymś wspaniałym. Wiekowy już Filipińczyk swoją ostatnią walką udowodnił, że wciąż jest groźny dla każdego na świecie. Z jednej strony obawiałbym się takiego pojedynku ze względu na fakt, iż bardzo cenię Pacmana. Z drugiej nie sądzę, aby dał sobie zrobić większa krzywdę. Prawdę mówiąc miałby szansę zabrać Crawforda tam gdzie jeszcze nigdy w ringu nie był. Wygrana Buda w takiej walce pokazała by jak wielkim jest mistrzem. Oczywiście zaraz znaleźli by się ludzie, którzy mówili by, że Pacquiao jest już za stary. Podobnie mówiono przed jego starciem z Thurmanem. Takie potencjalne zwycięstwo było by zwieńczeniem kariery Filipińczyka. Amerykaninowi otworzyło by z kolei drzwi do innych wielkich potyczek, ponieważ na pewno walka dobrze by się sprzedała.

Pacman

Terence Crawford vs Shawn Porter

Coraz głośniej mówi się o walce pomiędzy przyjaciółmi jakimi są Crawford oraz Porter. Shawn już raz pokazał, że może odłożyć przyjaźń na bok kiedy to zgodził się na walkę z innym swoim przyjacielem Keithem Thurmanem. Jak to się mówi biznes jest biznes. Zwłaszcza kiedy w grę wchodzi pas mistrza świata oraz budowanie swojego dziedzictwa. Porter stracił ostatnio tytuł na rzecz Errola Spenca Jr. Miałby więc okazję ponownie sięgnąć po pas.

Sam Terence wypowiedział się na ten temat bardzo powściągliwie. Stwierdził, że jeszcze o takiej walce nie myślał, lecz gdyby miało do niej dojść do zdecydują o niej nie promotorzy, lecz sami zainteresowani.

Pełna unifikacja

Życzyłbym zarówno sobie, jak i innym kibicom aby doszło do pełnej unifikacji tytułów. w tym celu jednak należy odłożyć na bok waśnie promotorów i usiąść do wspólnego stołu. Historia pokazuje, że da się dojść do takich porozumień. tort w przypadku walk pomiędzy Crawfordem a Pacmanem, czy Crawfordem a Spencem byłby olbrzymi. Starczyło by dla każdego.

Garcia-thurman

Biorąc jednak pod uwagę nieobecność Errola, pierwszym pojedynkiem do którego musi dojść jest walka pomiędzy Budem, a Pacmanem. Filipińczyk przestał współpracować z Bobem Arumem i ich ponowne stosunki biznesowe mogą być barierą nie do przejścia.

Walki, które mogą dać Crawfordowi tron P4P

Terence Crawford ma już 32 lata. Nie jest zawodnikiem pierwszej młodości. Na najwyższym poziomie zostało mu może 4 lata boksowania. Chyba, że będzie takim fenomenem jak Manny. Żeby powalczyć o tron rankingów P4P i zbudować swoje dziedzictwo potrzebuje wielkich walk. W tym celu może zostać zmuszony do rozwiązania współpracy z grupą Top Rank. Na horyzoncie są przecież tacy rywale jak Danny i Mikey Garcia, Thurman, Pacman oraz oczywiście Spence.

Zwycięstwa nad Postołem, Khanem czy Gamboą mogą nie wystarczyć by Terence Crawford zapisał się w historii boksu i wszedł do bokserskiej galerii sław.

Jak sądzicie czy dojdzie do któreś z tych walk? Oraz, którą chcielibyście zobaczyć najbardziej?

Terence Crawford vs Danny Garcia
Mikey Garcia vs Crawford
Terence Crawford vs Manny Pacquiao
Errol Specne Jr. vs Terence Crawford

3 myśli na “Terence Crawford – mistrz po złej stronie barykady”

  1. Pingback: Pięściarz roku 2019 według ESPN - Boxing Factory

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *