Joshua kontra Ruiz – mocna karta walk

Jousha-Ruiz-Wach-Whyte

O samej walce Joshua vs Ruiz II pisałem w poprzednim artykule. Tych, którzy nie mieli jeszcze okazji go przeczytać zachęcam do lektury. Teraz chciałbym skoncentrować się na karcie walk. Podczas gali w Arabii Saudyjskie, gdzie dojdzie do wyczekiwanego rewanżu, będziemy mieć okazję obejrzeć także kilka innych interesujących pojedynków. Swój kolejny występ zaliczy Mariusz Wach. Polski Wiking skrzyżuje rękawice z groźnym i brudno walczącym Dillianem Whytem.

Joshua-Ruiz-Wach-Whyte

Powietkin vs Hunter

Bardzo interesująco wygląda również pojedynek pomiędzy Aleksandrem Powietkinem a Michealem Hunterem. Rosjanin wraca po zwycięskie nad Hughiem Fury’m kuzynem Tysona. Hunter z kolei próbuje podbić wagę ciężką. Jedyną porażkę odniósł w walce z niekwestionowanym mistrzem kategorii cruiser, Aleksandrem Usykiem. Warto jednak zaznaczyć, że po wyrównanej walce. Obaj panowie liczą na zwycięstwo i możliwość sprawdzenia się z lepszym z dwójki Joshua vs Ruiz. Dla Powietkina byłaby to kolejna mistrzowska szansa. W pojedynku z AJ radził sobie bardzo dobrze i powiem szczerze, że chętnie obejrzałbym także rewanż. Najpierw będzie musiał uporać się jednak z groźnym i ambitnym Hunterem. Joshua z kolei musi udowodnić, że porażka z Ruizem była tylko wypadkiem przy pracy.

Mój typ na walkę: Hunter na punkty

Joshua-Powietkin

Filip Hrgović vs Eric Molina

Kolejną bardzo ciekawą potyczką jest walka pomiędzy chorwackim olbrzymem, a pogromcą Tomasza Adamka. Sam Kliczko namaścił Filipa na swojego następcę i w walce z Moliną może on pokazać, że się nie pomylił. Chorwata czeka w końcu konkretny test. Moim zdaniem jednak wygra tą walkę szybko i to przed czasem. Molina jest już starym zawodnikiem, który odcina kupony. Wciąż jest oczywiście groźny, lecz wiek robi swoje. Na jego tle Filip powinien zaprezentować się na tyle dobrze by wysłać światu wiadomość. Powtarza, że jest gotowy na walki z najlepszymi, a wygrana przez nokaut na gali Joshua vs Ruiz będzie tego najlepszym dowodem.

Mój typ na walkę: Hrgović przed czasem.

Joshua-Filip-Hrgović-vs-Eric-Molina

Wach vs Whyte

Chciałbym teraz przeanalizować szansę Mariusza Wacha na zwycięstwo w walce z groźnym Anglikiem. Whyte wraca po wpadce dopingowej z wygranej walki z Rivasem. Ciężko powiedzieć co tak naprawdę się wtedy wydarzyło. Pewne jest natomiast, że nie miał czystego sumienia. W sporcie na takim poziomie, przy udziale tak dużych pieniędzy nie ma praktycznie mowy o uczciwości. Wach także ma za sobą wpadkę dopingową z walki z Kliczką.

Kluczem do wygrania pojedynku dla Anglika jest jego pressing i duża częstotliwość zadawania ciosów. Musi sprawić aby Mariusz nie miał miejsca na wyprowadzanie swoich uderzeń. Myślę, że właśnie taką taktykę obierze Dallian. Będzie napierać od początku. W wywiadach jednoznacznie daje do zrozumienia, że celem jest nokaut.

Wach z kolei powinien używać dużo lewej ręki i pracować na nogach. W ostatnich walkach pokazał, że dopada do już wiek i nie ma tej samej ruchliwości. Aby mieć szansę na zwycięstwo musi jednak cały czas przemieszczać się w ringu. Moment, w którym stanie może być momentem, w którym skończy podobnie jak Ortiz w rewanżowej walce z Wilderem.

Spora część kibiców uważa, że jest to tylko skok na kasę Mariusza. Jednak nie zdają sobie sprawy, że wypracował on sobie ten skok poprzez inwestycje w inne walki. Takie jak ta na sali gimnastycznej w Dzierżoniowie. Wach ma twardą głowę i jest w stanie przyjąć dużą liczbę ciosów. Uważam, że będzie w stanie przetrzymać napór Anglika. Pytanie brzmi czy będzie w stanie nie tylko przetrwać lecz również się postawić? To zależy od tego jakiego Mariusza będziemy oglądać w ringu. Faworyt jest jeden, lecz w wadze ciężkiej każdy cios może zakończyć walkę. Wach pokazał, że ma ciężką rękę już nie raz. Życzę mu aby trafił.

Mój typ na walkę: Whyte na punkty.

1 komentarz do “Joshua kontra Ruiz – mocna karta walk”

  1. Pingback: Mike Tyson kontra aktualni mistrzowie - Boxing Factory

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *