Anthony Joshua kontra Andy Ruiz Jr.

Siódmego grudnia będziemy świadkami największego rewanżu tego roku. Anthony Joshua spróbuje zrewanżować się Andy’emu Ruiz’owi Jr. i odzyskać utracone pasy. W wyniku braku zgody mistrza na podróż do Anglii, do walki dojdzie w Arabii Saudyjskiej. Karta walk całej gali wygląda równie imponująco co danie główne. W tym artykule skoncentruje się jednak na walce gigantów.

NEW YORK, NEW YORK – JUNE 01: Andy Ruiz Jr knocks down Anthony Joshua in the third round during their IBF/WBA/WBO heavyweight title fight at Madison Square Garden on June 01, 2019 in New York City. (Photo by Al Bello/Getty Images)

Anthony Joshua traci pasy

Pierwsze starcie tych panów zakończyło się nieoczekiwanym zwycięstwem Meksykanina z amerykańskim paszportem. Ruiz sprawił sensację na miarę porażki Mike’a Tysona z Busterem Douglasem. Niski, pulchny i bardzo sympatyczny Andy posłał faworyzowanego AJ na deski w 7 rundzie zostając tym samym pierwszym w historii mistrzem świata wagi ciężkiej pochodzenia meksykańskiego.

Wielu kibiców uważa, że już w walce z Parkerem Ruiz powinien zwyciężyć tytuł mistrzowski. Natomiast w walce z Anglikiem udowodnił całemu światu, że sylwetka nie walczy, nie walczą duże mięśnie ani kulturystyczny wygląd. Znaczna część ekspertów skazywała go na pożarcie, a wręcz nieco wyśmiewała. Nie był pierwszym wyborem na rywala w amerykańskim debiucie czołowej gwiazdy wagi ciężkiej jaką niewątpliwie był Anglik. Wskoczył na to miejsce w wyniku przyłapania Millera na stosowaniu niedozwolonych środków.

Swoją szansę wykorzystał perfekcyjnie. Muszę jednak przyznać, że samemu nie wróżyłem mu sukcesu. Przed ich drugą walką eksperci ponownie upatrują faworyta w AJ’u. Z kolei ja stawiam na sympatycznego grubaska, chcąc wierzyć, że można być normalnym, cieszącym się życiem człowiekiem i jednocześnie spełniać swoje marzenia.

Druga walka. Czy Anthony Joshua odzyska tytuły?

Przed drugim starciem Anthony Joshua postanowił zrzucić nieco kilogramów i pozbyć się mięśni, które było mu bardzo trudno dotlenić. Jest to zabieg, który powinien przynieść oczekiwane efekty w postaci zdecydowanie lepszej kondycji. Andy także zrzucił kilka kilogramów, chcąc zaprezentować bardziej atletyczną sylwetkę. Ta decyzja spotkała się jednak z krytycznymi komentarzami byłych mistrzów świata. Jest to rezultat obaw o utratę przez Ruiza atutów w postaci odporności na ciosy i siły.

Klucze do zwycięstwa

Anthony Joshua:

  • AJ do wygrania potrzebuje zachować chłodną głowę. Nie może się również podpalać i na siłę próbować urwać głowy przeciwnikowi. Ten błąd w pierwszej walce kosztował go zwycięstwo.;
  • Musi kontrolować pojedynek i dystans swoim lewym prostym oraz być lotnym na nogach. Nie dopuszczając nacierającego mistrza do półdystansu;
  • W półdystansie powinien klinczować i unieruchamiać szybkie ręce Meksykanina, nie pozwalając mu się rozkręcić.

Klucze do wygranej Ruiza Jr.:

  • Ciągły pressing i duża ilość ciosów
  • Skracanie dystansu i walka w półdystansie oraz bliskim dystansie
  • Robienie dokładnie tego samego co wychodziło mu w pierwszej walce.

Król umarł, niech żyje król

Nie odkrywam tutaj Ameryki. Takie plany taktyczne są oczywiście najbardziej logicznymi następstwami pierwszej walki. Chcąc odzyskać tytuł Anthony Joshua musi pokonać swoje demony. Powinien także uspokoić głowę. Część ludzi już go skreśliła. Myślę, że to poważny błąd, ponieważ najwięksi przegrywali i wracali. Mimo faktu, że moja sympatia skierowana jest ku Meksykaninowi w tej potyczce będziemy światkami walki z tych 50-50.

W pierwszym starciu król został zrzucony z tronu. Teraz niewątpliwie spróbuje podnieść się z kolan i odzyskać należną mu koronę. Nie będzie to rzecz jasna łatwe zadanie. Obecny mistrz zrobi przecież wszystko by ponownie wygrać. Meksykanin chce udowodnić, że nie było to tylko przysłowiowe 5 minut sławy, lecz początek końca Anglika. Odpowiedzi na wszystkie dręczące nas pytania dostaniemy już w nocy z 7 na 8 Grudnia.

Dajcie znać jak Wy widzicie ten pojedynek. Zachęcam także do dyskusji w komentarzach.

2 komentarze do “Anthony Joshua kontra Andy Ruiz Jr.”

  1. Pingback: Joshua kontra Ruiz - mocna karta walk - Boxing Factory

  2. Pingback: Anthony Joshua ponownie mistrzem świata - Boxing Factory

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *