Ranking P4P Polski wszech czasów

Tworząc ranking P4P Polski wszech czasów warto zadać sobie najpierw bardzo ważne pytanie. Czy bierzemy pod uwagę Dariusza Michalczewskiego, który budzi spore emocje? W najlepszym okresie swojej kariery reprezentował on barwy Niemiec. Wychodził do ringu przy niemieckim hymnie. Za to właśnie duża część kibiców go nie szanuje i ma do niego pretensje.

Moim skromnym zdaniem żył on w czasach w jakich nie miał wielkiego wyboru. Gdyby nie walczył pod niemiecką banderą nie osiągnąłby mistrzostwa świata. Koronnym argumentem dla niedzielnego kibica jest przykład Adama Kownackiego, który mimo, że mieszka i walczy w USA do ringu wychodzi z Polską flagą. Znając jednak historię i naszych sąsiadów, powinniśmy zdawać sobie sprawę, że w przypadku Darka takie rozwiązanie nie wchodziło w grę. Mógł on albo reprezentować Niemcy, albo wracać do domu. Ewentualnie zostać boomem nabijającym rekordy niemieckim prospektom. Nie będę go bronił. Można go nie lubić, ale należy szanować jego bokserskie osiągnięcia i ja zamieszczę go w swoim rankingu.

Wielka trójka Polskiego boksu

W naszej historii należy wymienić trzech wielkich pięściarzy, którzy walczyli za naszego życia. Mowa oczywiście o Andrzeju Gołocie, który przetarł szlaki w Ameryce. Człowiek, który walczył kilkukrotnie o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Był też wielką nadzieją białych.

„To smutne ale Gołota był jedynym zawodnikiem, którym był w stanie stanąć naprzeciwko Riddicka Bowe i go obijać. Nikt innym nie mógł tego zrobić” – Evander Holyfield

Niekoronowany mistrz świata wagi ciężkiej, który sprawiał że miliony Polaków zarywało noce aby oglądać jego walki. Andrzej Gołota zasługuje na miejsce na podium.

Dariusz „Tiger” Michalczewski to zawodnik, który dysponował jednym z najlepszych lewych prostych w historii boksu. Był bliski wyrównania rekordu Rocky’ego Marciano. Dzierżył tytuł mistrza świata dwóch kategorii wagowych. Toczył walki z naprawdę dobrymi pięściarzami. Zdecydowanie zasługuje na miejsce na podium.

Trzecim i ostatnim Polakiem, którego wliczam w skład wielkiej trójki jest oczywiście Tomasz „Góral” Adamek. Mistrz kategorii pół ciężkiej, junior ciężkiej i pretendent to tytuł mistrza świata kategorii ciężkiej. Kiedy zakończyły się czasy Andrzeja Gołoty, to na jego walki wstawali kibice.   

Kto za podium?

Moim zdaniem powinniśmy postawić tuż za podium dwóch mistrzów świata kategorii junior ciężkiej. Mowa oczywiście o Krzysztofie Włodarczyku oraz Krzysztofie Głowackim.

Nie mieliśmy wielu zawodników, którym udało się sięgnąć po tytuł mistrzowski. Z tego względu powinniśmy docenić, każdego z nielicznego grona którym się to udało.

Należy wspomnieć również o mało znanym Bennym Goldbergu, Macieju Zeganie czy Stanisławie Kiecalu.

Skoro wciągamy w ranking Michalczewskiego to powinniśmy również Ketchela.

Jak wygląda Wasz ranking P4P

Mam do Was pytanie jak wygląda Wasz ranking P4P polskich pięściarzy wszechczasów? Zapraszam Was do dyskusji i rozmowy.

Ranking, który złożyłem biorąc pod uwagę, że skoro znalazło się miejsce dla Tigera to musi również dla Kiecala.

10. Maciej Zegan
9. Grzegorz Proksa
8. Andrzej Fonfara
7. Benny Goldberg
6. Stanisław Kiecal
5. Krzysztof Głowacki
4. Krzysztof Włodarczyk
3. Tomasz Adamek
2. Dariusz Michalczewski
1. Andrzej Gołota

6 myśli na “Ranking P4P Polski wszech czasów”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *