Powstanie film o człowieku, który bił Niemców | Biografia Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego

Z doniesień prasowych wynika, że trwają prace nad ekranizacją biografii człowieka, który bił Niemców w obozie koncentracyjnym w Auschwitz-Birkenau. Historia Tadeusza Pietrzykowskiego jest niewątpliwie godna Oskara. Dużo istotniejsze jest jednak to aby większa część społeczeństwa, nie tylko polskiego, dowiedziała się przez co przeszedł ten człowiek.

Nigdy nie nokautowałem Niemców, zawsze masakrowałem ich całe trzy rundy – Tadeusz “Teddy” Pietrzykowski

Mieliśmy już okazję przeczytać książkę opisującą wydarzenia, które będą tematem filmu. Teraz przeniesiemy się na duży ekran. Film będzie pełnometrażowym debiutem fabularnym Macieja Barczewskiego, który został uhonorowany w 2017 roku kilkudziesięcioma międzynarodowymi nagrodami za krótkometrażową fabułę na podstawie opowiadania Stephena Kinga „My Pretty Pony”.

W tytułową rolę mistrza wcieli się Piotr Głowacki. Na ekranie ujrzymy również m.in.: Mariana Dziędziela, Grzegorza Małeckiego, Rafała Zawieruche, Marcina Bosaka, Marcina Czarnika oraz Piotra Witkowskiego.

Film ma trafić do kin jesienią 2020 roku. Pytanie brzmi czy odda pełen obraz okrucieństwa jakiego doświadczali więźniowie z rąk swoich oprawców? Czy zostanie on przesłonięty zasłoną politycznej poprawności? Osobiście mam więcej obaw niż nadziei związanych z tym filmem. Pragnąłbym jednak zobaczyć na ekranie nieskrępowany nićmi poprawności obraz rzeczywistości jaka w tamtym czasie była udziałem wielu niewinnych ludzi. Życzyłbym sobie aby dzieło dało do myślenia młodym pokoleniom, które nie mają pojęcia o tym w jakim kierunku może pójść świat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *